برگزاري ایده‌بازار "مهندسی عمران و محیط زیست"، به همت مرکز نوآوری دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مهلت برای ثبت نام و ارسال طرح‌ در ایده بازار مهندسی عمران و محیط زیست: ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰

 

رویداد ملی ایده بازار مهندسی عمران و محیط زیست، به همت مرکز نوآوری دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز تبادل فناوری ایده‌بازار امیرکبیر و همچنین با حمایت جمعی از انجمن ها و شرکت های مطرح این حوزه برگزار می شود.

با توجه به گسترش روز افزون مفهوم کارآفرینی و توسعه اکوسیستم استارت‌آپی و همچنین نیاز صنعت مهندسی عمران کشور به یک تحول بزرگ از لحاظ ورود تکنولوژی‌ها و مصالح نوین به این صنعت، شناسایی فناوری‌ها و نوآوری‌ها و همچنین تیم‌ها و شرکت‌های فناورمحور در این حوزه از ضروریات کنونی است. از طرفی با توجه به بازار کار مناسب شناسائی دانشجویان و فارغ التحصیلان خلاق و نوآور لازمه رشد شرکت های دانش بنیان در تمامی شاخه های مهندسی عمران است. همچنین یکی از اهدف این ایده بازار، حمایت جهت توسعه، بهره برداری و تجاری‌سازی ایده های نو می باشد.

 

محورهای مطرح شده در این ایده بازار در چهار بخش 1- خاک، ژئوتکنیک و راه و ترابری، 2- مهندسی و مدیریت ساخت، 3-سازه و زلزله و 4-آب و محیط زیست می باشد.

از جمله امتیازات فناوران منتخب در این رویداد، می‌توان به حمایت های مادی و معنوی و کمک به توانمندسازی فناوران و توسعه محصول اشاره نمود.

فناوران محترم، اساتید، دانشجویان، شرکت های دانش بنیان و فناور محور سراسر کشور، جهت کسب اطلاعات بیشتر، آشنایی با فرآیند رویداد و همچنین جزئیات محورها و ارسال طرح می‌توانند به تارنمای رویداد به نشانی https://ideasbazaar.ir/civileng-event/ مراجعه نمایند.

علاقه مندان، حداکثر تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ می‌توانند جهت ارسال طرح های فناورانه خود را در حوزه های رویداد اقدام کنند.